İkinci Buluşma Neden İlk Buluşmadan Daha Önemli?

İkinci buluşma neden ilk buluşmadan daha önemli? Elbette, ilk buluşma çok önemlidir. Ama gerçek bir aşk potansiyelinin olup olmadığını öğrenmek adına ikinci buluşma daha önemlidir.

İkinci buluşma neden ilk buluşmadan daha önemli?

İlk buluşmada herkes heyecanlanır, stres yaşar. Özenle hazırlanılır ve ilk buluşmaya gidilir. Ne konuşacağımızı, nerede buluşacağımızı, ne giyeceğimizi düşünür dururuz. İlk buluşmayı güzelce atlatan çiftler, bir sonraki randevu tarihini kararlaştırır.

İlk görüşmede karşımızdaki kişi hakkında epey fikir edindikten sonra, ikinci randevuya gitme amacımız şekillenecektir. O kişiyle ilişki yaşamamız ne kadar mümkün, sorusuna yanıt bulmak için ikinci buluşma ayarlanır. İlişki uzmanlarına göre, ortak ilgi alanları, fikir ve düşünceler ve hayattaki hedefler, kısacası sizi birbirinize bağlayabilecek her şeyi ikinci buluşmada öğreniyorsunuz.

İkinci buluşmayı istemek şu anlamlara geliyor…

  • Onunla daha çok zaman geçirmek istediğiniz için
  • İkinci buluşmada kişiler gerçek kişiliklerini gösterdiği için
  • Bu birlikteliğin her iki taraf için de bir anlam ifade ettiği için
  • Onu daha fazla etkilemek istediğiniz için

2020 Aşk Haritanız: Burçların Aşk Hayatı

İlk buluşmada aradığını bulamayanlar neden bir kez daha görüşmek ister?

Uzun süre yalnız kalıp da aşkı arayanlar, ilk buluşmadan memnun ayrılmadığında, o kişiyle bir kez daha görüşmek isteyebiliyor. Yalnız ve bekar kişilerin ikinci buluşmaya şans verme olasılığı %74 daha fazla.

Veriler gösteriyor ki, bir insanı ne kadar çok tanırsanız, ondan o kadar hoşlanırsınız. Neden ona “evet” demeliyim, diye sebepler düşünürsünüz…

İkinci buluşmada insanlar daha rahat davranıyor. Genel bir fikir edinmekle birlikte, karşımızdaki kişiyle ne kadar etkileşime girebildiğimizi görüyoruz. Aşk kıvılcımları hissetmeyenler bile birbirini daha fazla tanıdıkça, sağlam bir ilişki yaşayabiliyor. Beynin aşkı yöneten bölümü, bu hisleri herhangi bir zamanda ortaya çıkarabilir. Hemen olmasa da şans tanımak gerekiyor.

İkinci buluşmalar daha heyecanlı ve eğlenceli geçebiliyor…

Daha ilk buluşmada ikinci buluşmayı garantileyin

  • Entelektüel bilginizi karşı tarafa gösterin. Siyasi görüşlerinizden ve gündemdeki olaylardan dem vurun. Gerçek dünyadaki konuların tartışılması sizi başka bir yönden görmesini sağlar.
  • Mizah ve zekanızı ortaya koyun. Beyin gücünden etkilenen kişiler, o kişiyi daha fazla tanımak ister. Espri yeteneği de çok önemlidir.
  • Onunla tekrar görüşmek istediğinizi dile getirin veya bunu belli edin.

Bir ilişki mi doğuyor?

ikinci buluşma neden ilk buluşmadan daha önemli

Şu ipuçlarına bakın: Konuşurken sesi yükseliyor mu (heyecanlı bir şekilde) ve aynı şeylere mi gülüyorsunuz?

Bu konularda strese girmeyin…

Hesabı kimin ödeyeceği

Öpüşme ve cinsellik

Bunlara kafa yorup buluşmadan keyif alamayan çok kişi oluyor. Zaten bunlar tabu konular. Bize uymayan kriterler olursa, ikinci bir görüşme de olmayacaktır.

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir