Evlenme Teklifi Edecekler İçin 10 Temel İpucu

evlenme teklifi

Hayatınızdaki en özel ve en önemli anlardan biri, evlenme teklifi ettiğiniz veya aldığınız zamandır. Yaşayabileceğiniz en benzersiz, en unutulmaz ve en heyecan verici o ana nasıl şahit olacaksınız? Mükemmel teklif yoktur, iyi planlanmış teklif vardır diyoruz! Buradan erkeklere sesleniyoruz: Sevgilinize aşıksanız ve sizin için doğru kişi olduğundan eminseniz; size vereceğimiz 10 öneriye kulak verin. Kusursuz bir evlilik teklifiyle sevgilinizin kalbini çalın ve “Evet” cevabını anında kapın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2020 YILINDA BURÇLARIN AŞK HAYATI NASIL OLACAK?

Kusursuz Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

1.

Kız arkadaşınızın ailesi geleneksel düşünce yapısına sahip olabilir. Bunu mutlaka öğrenin ve sevgilinizden önce aile bireylerinden birine mutlaka danışın. Önce ailesinden izin almak ve kaleyi içten fethetmek çok doğru bir başlangıç olacaktır. Hem sevgiliniz için de böyle şeyler artı puandır.

2.

Müstakbel eşinizle ilgili yeterli bilgiye sahip olun. Partnerinizin sevdiği ve sevmediği şeyleri bilirseniz, en doğru evlenme teklifi fikirlerine bir adım yaklaşırsınız. Sürprizlerden hoşlanıyor mu mesela? Nerede evlilik teklifi almak ister gibi..

3.

Nişan yüzüğünü evlilik teklifinden önce mi sonra mı alacağınıza karar verin. Yüzüğün olmaması tuhaf görünebilir, fakat bazı kadınlar yüzüğünü kendi seçmek ister.

4.

Zamanlamaya dikkat edin! Sevgiliniz bu aralar stresliyse veya hayatında zor bir dönemden geçiyorsa, bu dönem teklifinizi biraz erteleyebilirsiniz.

5.

Size özel unutulmaz bir detayı keşfedin. Örneğin, sizin şarkınız evlenme teklif ederken fonda çalabilir. İlk tanıştığınız, ilk randevulaştığınız yerleri düşünün ve teklifi burada yapın. Kadın demek detay demek, bu yüzden evlilik teklifi fikirleri önceden ince ince planlanmalı…

6.

Aynı durum sizin için de geçerli! Eğer işleriniz bu aralar yolunda gitmiyorsa, karşınızdaki kişiyle iletişiminiz çok iyi olmayacaktır. Özellikle kadınlar erkeğin kendinden emin olmasına bayılır. Ses tonunuzu bile ayarlamanız gerekecektir. Yanlış bir zamansa, teklifi erteleyin.

7.

Teklifinizi ilginç yapacaksınız diye sakın ha komik duruma düşmeyin.. Yüzüğü bir uçurtma ipine bağlamak elbette romantik değil, komik görünecektir. Bu tarz şeyleri düşünüyorsanız bile, en azından kız arkadaşınızın da iyi bir mizah anlayışının olması gerekir.

8.

Evlilik teklifinizi basit tutun. Evlenme teklifi ne kadar karmaşıksa, planlarınızda o kadar çok sorun olabilir!

9.

Yüzük aldıysanız, onu iyi saklayın. Sürpriz anlarında çoğu zaman telaşa kapılanlar yüzüğün ya da diğer objelerin yerini kendisi bile unutabiliyor. Heyecandan unutulan şeyler söyleyeceğiniz sözler de olabilir! Önceden evlilik teklifi sözleri iyice prova edilmeli…

10.

Sevgilinize duygularınızı açıyor ve onunla birlikte bir gelecek kurma planınızı somutlaştırıyorsunuz.. Bundan kimseye bahsetmeyin. İlk madde bir istisnadır. Tutucu aileler konusunu bir kenara koyarsak; evlenme fikrini sadece sevgilinizle paylaşmanız hassas noktalardan biridir. Bir stadyumda ya da dostlar arasında yapılan teklifler bazen sıkıntı yaratabiliyor; dikkat!

Yorum ve önerilerinizi bekliyoruz… Mutluluklar…

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir