En Kolay ve En Havalı 17 Örgü Saç Modeli

örgü saç modelleri

17 farklı örgülü saç modeli ile tekrar karşınızdayız! Saçlarınızı her zaman aynı model yapmaktan sıkıldıysanız, bu saç örgüsü modelleri ile günü kurtarabilir ve farklı tarzınızla etrafınızdaki herkesi büyüleyebilirsiniz… Birazdan oldukça basit bir şekilde yapabileceğiniz en kolay ve en havalı örgü saç modelleri paylaşacağız. Her modelin yapılış videosunu da yazımızın içerisinde bulacaksınız… Haydi o zaman, saçlarınızın yeni stiliyle yeni bir görünüm elde etmeye gidelim…

Örgü Saç Modelleri ve Yapılışları

Kolay saç örgü modelleri resimli anlatım ve mini gif anlatımlarıyla sizlerle. Günlük kombinlerinizle de gece kıyafetlerinizle de bütünleşen en modern ve en trend saç örgüleri için sıkı durun… Bu yıl moda olan farklı örgü stilleri gibi her yaştan kadına yakışacak saç örgüleri ve yapılışları da en kapsamlı şekilde araştırıldı. Gelin, hep birlikte 17 farklı örgü saç modelini tek tek inceleyelim…

Fransız Örgüsü

Yapılışı: Saçlarınızı güzelce fırçalayın. Bakım spreyi ya da serumunu kullanarak bir kez da ince uçlu bir taraktan geçirin. Saçınızı geriye tarayıp üst-orta kısmından bir tutam alın. Bu tutamın iki yanından birer tutam alarak, bunları birbirinin üzerine gelecek şekilde örün. Bir sağdan, bir soldan tutam alın ve bu tutamları örgüye katarak saçınızı örmeye devam edin. Ense kısmına gelince klasik örgüyle devam ederek örgünüzü bitirin. Tarif videosu aşağıda:

Flemenk Örgüsü

Yapılışı: Hollanda örgüsü diye de bilinen bu model, Fransız örgüsüne çok benzer ve onun tekniğinin tam tersidir. Saçı tarama ve üstten ilk tutamı alma kısımları aynıdır. Bu kez tutamları içten dışa doğru alarak öreceksiniz. Gif videodan nasıl yapıldığını anlayabilirsiniz. Tarif videosu aşağıda:

Halat Örgü

Yapılışı: Bu model oldukça kolaydır. Zamanı kısıtlı olan kadınlar için en hızlı ve en kolay yapılan örgü saç modelleri hayat kurtarıcıdır. Sicim kadar ince ve tek sıra bir örgüdür. Halat veya sicim örgü modeli için saçınızı at kuyruğu toplayın. At kuyruğunu ikiye ayırın. Şimdi bir soldan, bir sağdan tutamları birbirinin üzerine atarak sarmal örgünüzü tamamlayın. Tarif videosu aşağıda:

Balıksırtı Örgü

Yapılışı: Balıksırtı saç örgüsü en popüler saç modellerinden biridir. Balıksırtı örgü nasıl yapılır diyorsanız doğru yerdesiniz! Bu modelin sırrı, saçları sıkıca sabitlemek ve parmakları iyi kullanmak. Klasik örgüye çok benzer bir yapımı var. Saçın tepe noktasından bir tutam alıp, tutamları sıkıca çaprazlama öreceksiniz. Saçın geri kalanında da farklı tutamlar üzerinde bunu yapacak ve hepsinin ucunu klasik örgüyle birleştireceksiniz. Tarif videosu aşağıda:

Fransız Balıksırtı Örgü

Yapılışı: Bu model uzun saçlı kadınlara çok yakışıyor. Temel mantığı az önce anlattığımız Fransız örgüsüyle başlayıp, ense kısmından örgünün sonuna kadar balıksırtı modeliyle devam etmek. Anlatımı inceleyin. Tarif videosu aşağıda:

Sepet Örgü

Yapılışı: Sepet örgü modeline başlarken başınızı yan çevirin. Bu model, taç örgü olarak da bilinir. Ense köküne doğru bir tutam seçerek örgüye başlayın. Önce, 2. modelimizdeki Flemenk örgüsünü uygulayın. Örgünün başınızın etrafında bir çember oluşturması önemli. Ucunu tokayla sabitlemelisiniz. En kolay örgü saç modelleri devam ediyor… Tarif videosu aşağıda:

Şelale Örgü

Yapılışı: Yine tüm kadınlar ve genç kızlar tarafından çok beğenilen bir örgü modelindeyiz. Şelale gibi akan havalı saçlarınızla mükemmel görüneceksiniz. Aşağıdaki anlatımı dikkatle inceleyerek bu basit örgüyü siz de deneyebilirsiniz. Tarif videosu aşağıda:

Zincir Örgü

Yapılışı: Zincir veya tel örgüsü denilen bu modeli kendi kendinize kolayca yapabilirsiniz. Basit bir düşük at kuyruğu yapıyor ve düğüm kısmına toka yerine saçınızı sarıyorsunuz. Örgü kısmı ise oldukça basit. Tarif videosu aşağıda:

Örgülü Topuz

Yapılışı: Şelale örgü modelini uygulayacaksınız. Bu örgüyü sol ve sağ tutamlarınızla yaptıktan sonra, altta kalan kısmı da örüp, hepsini tokalarla tutturarak hoş bir model elde edebilirsiniz. Tarif videosu aşağıda:

Spiral Örgü

Yapılışı: Saçınızı bir tepeden, bir de alt kısımdan ikiye ayırın. Üst kısmı yandan aşağıya doğru şelale modeliyle örün. Alt kısmı da aynı şekilde örüp, taç gibi duracak şekilde tokalarla sabitleyin. Tarif videosu aşağıda:

Yandan Fransız Örgüsü

Yapılışı: İlk modelimize geri dönüyor ve bu kez Fransız örgüsü için uygulanacak adımlarını arkadan değil, yan taraftan uyguluyoruz. Tarif videosu aşağıda:

Çiçekli Balıksırtı Örgü

Yapılışı: Hiçbir yerde göremeyeceğiniz harika bir örgü saç modelindeyiz. Balıksırtı örgümüzü sol ve sağdan aldığımız tutamlarla incecik örüyoruz. Arka kısımda bu örgüleri birleştirip ucunu aşağı doğru salıyoruz. Ortasına gül modeli veriyoruz. Tarif videosu aşağıda:

Bohem Örgü

Yapılışı: Bohem tarzdaki kadınlar için çok kolay bir örgü modeli. Klasik örgüyle yapılıyor. Bir ince, bir kalın örgü yapmak yeterli. Tarif videosu aşağıda:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BU KIŞ DENEMENİZ GEREKEN 9 SAÇ MODELİ

Istakoz Örgü

Yapılışı: Çok salaş bir örgü modelidir. Yapılışı çok kolaydır. Saçları gevşek örerek ve ucunu gevşek bağlayarak bu stili yakalayabilirsiniz. Tarif videosu aşağıda:

Başaşağı Fransız Örgülü Topuz

Yapılışı: Fransız örgüsünden çok bahsettik. Bu da o modelin bir diğer versiyonu. Örgülü saç modelleri bu sene patlayacak ve sokakta 5 kadından 1’inde bu modeli göreceğiz diyoruz. Videoyu dikkatle izleyin. Fransız örgü modelini başaşağı vererek yapıyor ve topuz kısmına geçiyorsunuz. Tarif videosu aşağıda:

Flemenk Örgülü At Kuyruğu

Yapılışı: Saçınızı ikiye ayırıp Flemenk örgüsünü iki saç şeklinde yapıyorsunuz. Örgüyü ense kısmında bitirip tokalıyorsunuz. Şirin ve kullanışlı bir modeldir. Anlatımı dikkatle izleyin. Tarif videosu aşağıda:

İskelet Örgü

Yapılışı: 3 parçaya ayırdığınız saç tutamlarından sadece ortadaki kısmı öreceksiniz. Yandaki parçaları alt kısımdaki örgüye dahil edeceksiniz. Tarif videosu aşağıda:

Bu yazıda sizlerle en beğenilen ve kolayca yapılan saç örgüsü modelleri ve yapılışlarını paylaştık. Umarız hoşnut kalmışsınızdır. Yeni içeriklerimiz yayınlandığında hemen okumak isterseniz, yan taraftaki forma e-posta adresinizi girip blogumuza abone olabilirsiniz… Lütfen bu içeriği sosyal medyada paylaşın ve bize destek olun. Ayrıca aşağıya yorumlarınızı bekliyoruz… Güzellikler sizin olsun…

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir