Cinsel Hayatınızı Ateşleyecek Vajina Egzersizleri

Vajina Egzersizleri

Ateşli bir cinsel hayatınızın olmasını ister misiniz? Etkili vajina egzersizleri ile hedefe ulaşın! Pelvik taban kaslarını harekete geçiren kegel egzersizlerini daha önce duymuşsunuzdur. Vajina sarkması ve kaslardaki gevşeklik, çoğu kadının cinsel yaşamını olumsuz etkiliyor. İç dudak sarkması ve egzersizleri bu noktada temel yardımcınız olacak… Peki, daha ateşli bir cinselliğe kavuşmak için hangi egzersizler yapılmalı? Orgazm yoğunlaştırma yöntemleri nelerdir? Vajina kaslarını sıkılaştıran bu muhteşem egzersizler sayesinde her zamankinden daha ateşli bir cinsel hayatınız olacak!

Muhteşem Vajina Egzersizleri ile Cinsellikte Doyuma Ulaşın

Kegel egzersizlerinden en etkili olanları araştırdık. Vajina daraltma egzersizleri ve vajina kaslarını sıkılaştırma hareketlerini düzenli olarak yaparak, sekste doyuma ulaşmak mümkün. Eşinizle duygusal bağlarınız da iyi bir cinsel hayat için çok önemlidir. Cinsel uyum ise bir o kadar mühimdir. Bunun için hisler ve ten uyumu dışında, bedeninizin de tepkimeye girmesi gerekiyor. Vajinal sorunlar yaşayan kadınlar birazdan vereceğimiz vajina egzersizleri ile bu probleminden kurtulacak. İşte, cinsel hayatınızı ateşleyecek egzersizler…

1. Pelvik Tabandaki Pubokoksijus Kaslarınızı Çalıştırın

Vajina Egzersizleri

Pelvik tabanda yer alan bu kas grubu, orgazm sırasında ritmik olarak büzülür. Sekste zevk almak için bu büzülmenin çok güçlü olması gerekir. Yoğun bir orgazm yaşamak içinse, bu kasların sıkı olması mühimdir. Orgazm olmak için yapılan egzersizler, kas tonunun kütlesini artırıp, bölgeye daha fazla kan akışı sağlar. Klasik bir kegel tekniğinden bahsediyoruz: İdrarınız gelmiş gibi yapacak ve sanki idrar çıkışını durdurmaya çalışır gibi kaslarınızı sıkıp bırakacaksınız. Tabii bu egzersizi mesaneniz boşken yapmalısınız. Vajina kaslarınızı sıkıp 3 saniye bekleyin, yavaşça gevşeyin. Bu seti günde 3 turdan 3 kez tekrar edin. Püf noktası; her sette başka bir pozisyon deneyin. Birinde ayakta, birinde oturur pozisyonda (çömelirken), birinde uzanırken yapın.

2. Rahim Kaslarınıza Odaklanın

Vajina Egzersizleri

Cinsel ilişki sırasında rahim kasılmaları doruk noktanızı yükselişe geçirir. Rahim kaslarınızı kontrol edebiliyorsanız, seksten zevk alma yoğunluğunuz artar. Cinsel ilişki sırasında bu bölge uyarıldığında, orgazma ulaşmanız an meselesidir. En etkili rahim daraltma hareketleri içinse, sıradaki egzersizimiz, bisiklet egzersizi.

Rahim kaslarınızı keşfetmek ve hissetmek için uzanın ve bacaklarınızı bisiklet çevirme pozisyonuna getirin. Vajinanızın hava alacağı bir pozisyondasınız. Rahmin üstünde yer alan alt karın kaslarınızı sıkmanız gerekiyor. Bu esneme ve rahatlama hareketi sayesinde seks yaparken daha aktif bir rol kazanacak ve zevk alma duyularınızı daha iyi hissedeceksiniz. Kaslarınızı belirttiğimiz şekilde 10 defa kasıp gevşetin. Şimdi de sıradaki kegel egzersizi yöntemine geçelim.

3. Diyaframınızı Esnetin

Los Angeles’ta bir cinsellik terapisti, “cinsel uyarılma için uygun solunum şart” diyor. Yoğun zevk veren kadın orgazmı için nefesi tutmamak ve diyaframın her zaman açık olması önemli. Aksi halde, solunumunuz düzensizse, cinsel açıdan tamamen heyecanlanmanız mümkün değil.

Orgazma yaklaştıkça pek çok kişi bilmeden nefesini tutuyor. Bunu birazdan açıklayacağımız egzersizle aşarak halledebilirsiniz. Diyafram, karın boşluğu üzerindeki kemerli bir kas tabakasıdır. Derin nefes aldığımızda diyafram genişler. Derin nefes alıp verme teknikleri ile diyaframı güçlendirmek mümkündür. Bir elinizi karnınıza koyup sırt üstü yatın. Yavaşça nefes alarak karnınızı havayla doldurun. Sonra yavaşça nefes verin. Karnınızdaki eliniz nefes alıp verişinizle birlikte inip kalkmalı. Arada normal soluyup tekrar bu egzersizi yapın. Ateşli bir seks hayatı için temel rahim daraltma egzersizleri devam ediyor…

4. Ön Uyluk Kaslarınızı Çalıştırın

Uylukların önünde yer alan dört kas grubu, kadınlar için kilit noktasıdır. G noktasını ve vajinadaki hassas alanları uyarmak için bu pozisyona geçip egzersizi yapmak önemlidir. Hem güç hem de dayanıklılık gerektiren vajina egzersizleri içerisinde 4. egzersizde sırtınızı duvara yaslayıp oturma pozisyonuna geçmeniz gerekecek. Bir duvardan 2 metre uzakta durun ve sırtınızı duvara yaslamak için geriye doğru kayın. Dizlerinizi yere paralel şekilde bükün. Bu şekilde 30 saniye durup tekrar başa dönün.

5. Karın Kaslarınızı ve Belinizi Güçlendirin

Karın, bel ve kalça kaslarının tonlanması, cinsel ilişkide maksimum zevk almak adına pelvisi destekleyecektir. Bu kas grubunun çalıştırılması, kasık kemiği ile serviks arasında bulunan G noktasının uyarılmasını kolaylaştırıyor. Unutmayın; kaslarınız ne kadar gerginse, zevk almanız o kadar zorlaşır. Pelvis bölgesini ve omurgayı gevşetmek içinse şu egzersizi yapın. Bir taburenin üzerine yastık koyun. Şimdi sırtınızın üst kısmını tabureye yaslayarak hafifçe uzanın. Belden itibaren alt bölgeniz yastığa değmemeli. Kollarınızı yukarı kaldırıp karın kaslarınızı gerin. Balon şişirir gibi pelvis kaslarınıza doğru nefes aldığınızı düşünün. Bu pozisyonda kalıp bir ileri, bir geri esneyin. Bacaklarınızda karıncalanma hissedene kadar vücudunuzu arkaya ve öne esnetin. Bu egzersizi 20 defa tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Bu makalemizde kadınlar için kolay orgazmın yolları nelerdir, vajina kasları için hangi egzersizler yapılmalı sorusuna yanıt aradık. Umarız, egzersizler sayesinde aktif ve mutlu bir cinsel hayata kavuşursunuz…

Aşk ve İlişkiler sayfamızdaki diğer içeriklere göz atabilirsiniz…

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir