Ayrılığın Üstesinden Nasıl Gelinir? Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları

ayrılık acısını atlatmanın yolları

Aşk acısı kalbi yaralar, ardında derin izler bırakır… Fakat, her ayrılık sonrası bu sorunu yaşamamız gerekmiyor. İlişki uzmanlarına göre ayrılık acısını atlatmanın yolları var. 8 yöntemle ayrılığın üstesinden nasıl gelinir öğrenelim…

Ayrılık Acısını Atlatmanın 8 Yolu

Siz ayrılık acısını nasıl atlatıyorsunuz? Aşk filmleri izleyerek mi? Ağlayarak mı? İçinize atarak mı? Zamanla geçmesini bekleyerek mi? Mutlu bir ilişkinin bitmesi herkesi telafisi olmayan bir umutsuzluğa sürükler. Fakat hiçbir şey çözümsüz değildir! Bu makalemizde ayrılık acısını atlatmanın yolları nelerdir dedik. Ayrılık acısını atlatmak için uzman önerileri haberimizin devamında sizi bekliyor. İşte… Aşk acısına son vermenin 8 yolu…

Benlik Saygınızı Yeniden Oluşturun

Partneriniz sizden ayrıldıysa, fiziksel görünüşünüz ve kişilik özelliklerinizi sorgulamaya başlarsınız. Hangi konuda eksik olduğunuzu düşünürsünüz. Uzmanlara göre, ayrılık acısını atlatmanın yolları ilk olarak benlik saygısında başlıyor. Sahip olmadığınız nitelikler yerine, kendinizde var olan güçlü yönleri keşfedin. En yakın arkadaşlarınıza danışarak kendi artılarınızı öne çıkarın.

Üç Yeni Mekan Keşfedin

Daha önce hiç gitmediğiniz yeni yerleri keşfedin. Haftada bir kez bu mekanlara gidin. Amaç her zamanki rutininizi kırmak ve eski partnerinizle gittiğiniz yerlerden uzaklaşmaktır. Son zamanlarda görmediğiniz dostlarınızla kaliteli zaman geçirmek için de harika bir fırsat olacaktır. Şehir değiştirmek zorunda değilsiniz. Başka semtlerde yeni açılan bir kahveci ya da hiç gitmediğiniz bir yer olabilir…

İlginizi Çekebilir: Feng Shui ile Aşkı Çekmek için İpuçları

Misillemeden Kaçının

Bir ilişki bittiğinde, çarenin yeni bir ilişki olduğuna inananlar çok yanılıyor. Kendinizi bu şekilde değerli veya arzulanan kişi olarak hissedemezsiniz. Ani gelişen misilleme ilişkiler, insanlara pişmanlık yaşatabiliyor. Biten ilişkinin acısını atlatmaya çalışırken daha çok inciniyorsunuz. Aşk acınızı kabullenin ve yolunuza devam edin… Süregelen aşk acısı ile yeni bir dramı daha kaldıramayabilirsiniz.

İlişkinizdeki Acı Gerçekleri Hatırlayın

Birlikte gittiğiniz tatillerde mutlu olmak yerine yaptığınız en ufak tartışmaları düşünün. Aslında onunla çok fazla zaman geçiremediniz ve çok fazla şey paylaşamadınız. Kötü anılarınızı hatırlayarak, zihninizi olumsuz giden ilişkinizin neden bitmesi gerektiğine alıştırın.

Negatif Yönlerinizi Listeleyin

Ayrılık acısını atlatmak için şunu bir düşünün: İlişkinizde ne kadar taviz verdiniz? Kendiniz istemeseniz de, karşı tarafın talepleri için neler yaptınız? Bu listeyi hazırlayın ve bir yerde saklayın. Böylece gelecekteki ilişkilerinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ve biten ilişkinizdeki misyonunuzu fark ederek, ‘iyi ki bitmiş’ diyebileceksiniz.

Sosyal Medya Detoksu Yapın

Eski sevgilinizi ve ortak arkadaşlarınızı sosyal medya takibinden çıkarmak yetmez. Bir süre sosyal medyayı kullanmayın. Bunun yerine gerçek dünyaya dönün. Bir süredir görüşemediğiniz aileniz ve dostlarınızla birlikte vakit geçirin. Eski sevgilinizin çevresindeki kişilerle ilişkinizi tamamen kesebilir, böylece onun yeni haberlerini almaktan kurtulursunuz.

Bittiğini Kabullenin

Eski aşkınıza geri dönme fikrinden uzaklaşın. Ayrılığın üstesinden nasıl gelinir dediğimiz noktada, çoğumuz bu hataya düşeriz. Yapılacak en sağlıklı şey, bir daha birlikte olmak istemediğinizi kabul etmektir. İki medeni insan gibi sevginizin bittiğini veya anlaşamadığınızı birbirinize söyleyerek ilişkiyi noktalayın. Hatta şu cümleleri kurun:

“Beni yeterince sevebilecek birini hak ediyorum”veya “Benimle ilgili her şeyi takdir eden birini hak ediyorum.”

Gerçekçi Olun ve Ayaklarınızı Yere Sağlam Basın

Ayrılık acısını atlatmanın yolları genel olarak kendi kimliğinizi irdelemekten geçiyor… Onunla birlikte gittiğiniz yerlere gitmek istememeniz çok doğal. Yeni deneyimlere açık olun, temel değerlerinizi destekleyen faaliyetlere devam edin. Örneğin, resim yapmayı çok seviyorsanız, resim kursuna yazılın. Kendi dengenizi kurun ve ayaklarınızı yere sağlam basın.

Ayrılık sonrası tavsiyeler hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. İlişki uzmanlarının tavsiyelerine kulak verin ki, bu sıkıntılı dönemi kısa sürede atlatarak hayatınıza güzel bir şekilde devam edin…

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir