2020 Yılbaşı Makyajı Trendleri

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Yeni yıla girerken hepimiz şık ve güzel görünmek isteriz. Bu sene de 2020 yılbaşı makyajı trendleri ile mükemmel bir makyaj yaparak göz kamaştırmak mümkün. Dünya modasını takip ettik ve en ünlü make-up artistlerden ilham aldık. İşte, her partide vazgeçilmeziniz olacak, sıkça uygulamak isteyeceğiniz harika yılbaşı makyajı önerileri…

Kış mevsiminde makyajla uğraşmak istemeyenler olabiliyor. Soğuk havalarda makyajın önemi asla azalmaz. Yeni fikirler ve son güzellik trendlerine ayak uydurmakta zorlanıyorsanız, Petunya.net ekibi olarak size yaratıcı yılbaşı makyajı önerileri sunacağız.

Schwarzkopf makyaj uzmanları, bu sezon makyajda gözlerin çok büyük bir odak noktası olacağını söylüyor. Gözleri çevreleyip hale görünümü yaratan bir makyajla gözler daha parlak ve büyük görünüm kazanıyor. Kontür ve aydınlatıcı kullanmak ise işin gizli sırrı. En güzel yılbaşı makyajı modelleri görseller ve uygulama adımlarıyla birlikte burada…

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır? 2020 Yılbaşı Makyajı Trendleri…

Adım 1: Hale Etkisi Yaratın

Göz kapakları ve göz çevresine nemlendirici krem sürün. Ardından göz kapağı bölgesine inci veya sedef görünümlü, açık renk bir far uygulayın. Bu işlemden sonra göz kapağının tam ortasına toprak tonlarında, daha parlak bir far uygulayın. 2020 yılbaşı makyajı trendleri sürpriz adımlarla devam ediyor…

Adım 2: Kontür Çekin

Açık ve koyu renklerde sedefli farları uyguladınız. Şimdi sırada kontür çekmek var. Bronz ve kahverengi tonlar bu sezon çok moda. Cilde doğal bir görünüm veriyor. Mat farlar bu yılbaşı makyajında yer alacak. Far paletinizdeki en koyu tonlardan birini göz kapağının dış kısmına doğru kirpik dibinden başlayarak uygulayın. Aynı farı alt kirpik dibinden yine dışa doğru bir kat sürün. Far fırçasını kullanarak kontürlemeyi tamamladıktan sonra, kalıcı ve doğal olması için farı parmaklarınızla biraz dağıtın.

Adım 3: Kirpikleri Uzatın

Göz makyajında baz uygulamak ve doğru teknikle far sürüp kontür çekmek en temel adımlardır. Doğru sıralamaya göre, daha sonra maskara sürülmelidir. Kirpiklere ekstra hacim veren ve uzatan bir maskara kullanabilirsiniz. Burada önemli olan, kirpikleri mümkün olduğunda yukarı kıvırmak. 4. ve son adıma geldik…

Adım 4: Yılbaşı Makyajının Son Adımı!

2020 yılbaşı makyajı trendleri gördüğünüz gibi buraya kadar gayet basit. Hemen hemen her zaman yaptığınız göz makyajı adımlarını izleyeceksiniz. Baz, far, kontür ve maskara. Son adımda, karşınıza bir sürpriz çıkıyor. Onun adı da: Pop Art!

Pop art modası 2020’de geri dönüyor. Yeni yılı karşılarken eğlenceli ve sofistike bir tarzla iddianızı ortaya koyabilirsiniz. Pop art adımında ihtiyacınız olan tek şey renkli bir eyeliner.

Pembe, turuncu, mor, yeşil, mavi veya başka bir renk seçin. Kıyafetinize ve zevkinize bırakıyoruz. Birkaç farklı renkte eyeliner ya da göz kalemi gerekli.

Önce kahve veya siyah bir eyeliner ile klasik cat eye (kedi gözü) çizgisi çekeceksiniz. Ardından kuyruğu renkli eyeliner ile uzatacaksınız. Trend olan pop art eyeliner renkleri pembe, fuşya ve turuncu!

İlginizi Çekebilir: Kedi Gözü Makyajı İçin En İyi Eyeliner Tavsiyeleri

Kış makyajı sıkıcı olmaz; aksine daha eğlenceli olmalıdır! Üst ve alt kirpiklerin dibine renkli kalemlerle dilediğiniz grafik görüntüyü verebilirsiniz. Eyeliner veya kalemle çizgilerinizi çekerek gözlerinizi bir bütün olarak çevrelediniz.

Renkli eyeliner hangi tondaysa, aynı tonda bir farla göz kapağının üst kısmını da renklendirerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz… 4 adımda tamamlanan bu göz makyajı 2020 makyaj trendleri arasında çok popüler olacak!

Yılbaşı makyajı trendleri haberimizde işin uzmanlarından tavsiyeler aldık. Siz de 2020 yılına kendinizi muhteşem hissederek girmek için bu makyajı uygulayın. Kendinizi şımartın, herkesi kendinize hayran bırakın… Mutlu yıllar…

Yazar: Petunya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir